19-20 august sõidetakse Viljandi järvel Balti Jetispordi Liidu poolt korraldatav Baltic Finals 2016 nimeline rahvusvaheline jetivõistlus, kus kihutatakse lausa 16 eri klassis ning osalema on tulemas lisaks Baltimaade parimatele sportlastele ka sõitjad Taanist, Soomest, Venemaalt, Valgevenest,  ja isegi Iraanist ning Araabia Emiraatidest.

Eestist on rajal kõik parimad eesotsas 4-kordse maailmameistri Markus Lutsokerti ja Marten Männiga, kellel taskus 3 MM-tiitlit. Osalejate nimekirjast leiame veel Valeri Trujevtsevi, kes sellest hooajast sõidab võimsamas runabout võistlusklassis ning on pakkunud tugevat konkurentsi nii Euroopa meistrivõistlustel, kui ka möödunud nädalavahetusel toimunud Põhjamaade meistrivõistlustel Rootsis.

Välisvõistlejatest tasub kindlasti ära märkida taanlast Marcus Jorgenseni, kes on selle aasta UIM Euroopa meister ja maailma edetabelijuht runabout klassides. Tiitlitega mehi ja naisi on võistlema tulemas veelgi ja nii on Viljandis kohal maailmameister Anatoly Voishchev Venemaalt, kes on paranenud vigastusest ja tagasi võistlusrajal. Lisaks on stardis ka Pancho Marjak Soomest, kel meistritiitleid nii Soomest, maailmakarikavõistlustelt ja Euroopa meistrivõistlustelt, mitmekordne Leedu ja Balti meister leedulane Mindaugas Jaciauskas ning Eesti kaunima soo esindajatega tuleb konkureerima selle aasta Euroopa meister 2016 Ski Ladies klassis lätlanna Greta Zalcmane.

Eksootikat toob Viljandisse aga veesportlane Iraanist Alireza Ashrafi, kes juulikuus treenis Tartus klubi Jetsport juures ja osales juuli lõpus ka Euroopa meistrivõistlustel. Ühinenud Araabi Emiraatidest on võistlema tulemas lausa 4 sõitjat, kes kõik omas klassis tegijad. Nii näiteks võitis Ali Mohamed Yousef Al Lanjawi eelmisel nädalavahetusel Rootsis toimunud Põhjamaade meistrivõistlused runabout GP2 klassis. Lisaks temale võistlevad Viljandis ka noored Abdulla, Sultan ja Ahmed Alhammadi, kes kõik tänavu Euroopas väga häid starte teinud.

Treeningsõidud algavad 19.augustil Viljandi järvel kell 11:00 ja esimene võistlusstart antakse 13:00. Laupäeval tasub järve ääres juba varem olla, kuna treeningud algavad 9:30 ja esimene start toimub kell 10:00.

Üritus on pealtvaatajatele tasuta ja parim vaatamiskoht on Viljandi rannas.

Võistluste info: www.balticfinals.eu.

 Artikkel ERR
Toimetas
Siim Boikov